Choose your region

or choose our
SEARCH
REGION: CZECH REPUBLIC
Uhlíkově neutrální leasing

Klimaticky neutrální díky programu carbonZER0

Udržitelnost se stává faktorem konkurenceschopnosti! Díky programu carbonZER0 je výroba, fáze využití i opětovného použití i přeprava vašich IT zařízení financovaných společností CHG-MERIDIAN klimaticky neutrální.

Počítače, chytré telefony a servery jsou v podnicích příčinou tun emisí s dopadem na životní prostředí. Převážná část těchto uhlíkových emisí vzniká již během výroby, proto se servisní služby konce životního cyklu, které společnost CHG-MERIDIAN již více než 40 let poskytuje, spoléhají na profesionální zpracování a udržitelné opětovné využití použitých IT zařízení ve smyslu oběhového hospodářství. Nyní jsme ještě o krok dále: carbonZER0 umožňuje našim zákazníkům poprvé klimaticky neutrální leasing IT zařízení s úplnou uhlíkovou kompenzací výroby, přepravy a fáze využívání i opětovného použití.

Klimaticky neutrální financování IT zařízení s programem carbonZER0

Toto vyrovnání emisí CO₂ je kromě prevence a opatření na jejich snížení důležitým krokem, díky kterému může společnost udržitelněji vykonávat svou činnost a pozitivně přispívat k celkové ochraně klimatu. Díky novému upgradu financování carbonZER0 naši zákazníci vyrovnávají veškeré emise CO₂ svých IT zařízení prostřednictvím kompenzací. Tato možnost financování je dostupná v mezinárodním měřítku. Veškeré poplatky jsou určeny ve prospěch prověřených projektů na ochranu klimatu. Měsíční leasingová splátka se přitom zvyšuje jen nepatrně: zvýšené náklady na vyrovnání emisí CO₂ jednoho chytrého telefonu se tak pohybují v jednotkách centů.

                    

Výpočet emisí CO₂

Náš upgrade financování carbonZER0 je pro naše zákazníky zcela bez vlivu na jejich náklady. To znamená, že dostávají ucelený balíček bez starostí, který kromě výběru a kontroly projektů na ochranu klimatu a poskytnutí uznávaných emisních certifikátů obsahuje i výpočet vzniklých emisí CO₂ s logikou výpočtu certifikovanou TÜV. Týká se to jak výroby, tak přepravy a spotřeby energie během fáze využívání a opětovného použití IT zařízení. Kromě toho zohledňujeme formou procentuálního příplatku rozdíly týkající se zařízení a výrobců.

 

Vyrovnání emisí CO₂

Po výpočtu proběhne vyrovnání vzniklých skleníkových plynů. Vyrovnání lze provést různými způsoby, buď nákupem certifikátů z dobrovolného obchodování s emisemi, nebo přímými investicemi do projektů na ochranu klimatu, jejichž výběr a pravidelná kontrola představují významný krok. CHG-MERIDIAN podporuje prostřednictvím programu carbonZERO mezinárodně uznávané a prověřené projekty na ochranu klimatu. Všechny tyto projekty zajišťují v jednotlivých zemích trvale udržitelný rozvoj na ekonomické, sociální a ekologické úrovni v souladu s programem 17 cílů udržitelného rozvoje OSN. Zákazník obdrží certifikát jako písemný doklad o ušetřených emisích CO₂. Zaručuje, že se ušetřené klimatické plyny použijí pro vyrovnání emisí CO₂ pouze jednou a že se příslušné certifikáty vyřadí prostřednictvím oficiální databáze.

Udržitelná podpora projektů v oblasti změny klimatu

klimaneutrales IT Leasing Klimaprojekte

Zákazníci, kteří zvolí program carbonZER0, v současné době podpoří na severu Namibie nejen výrobu elektrické energie ze sluneční energie, ale také místní lékařskou péči a výstavbu škol. V provincii Jižní Sulawesi proudí prostředky našich zákazníků vynaložené na vyrovnání CO₂ do projektu větrné elektrárny v Jenepontu a na jihu Srí Lanky podporují vodní elektrárnu pro dodávky elektřiny na ostrov s nulovými emisemi. Vzhledem k tomu, že lesy patří k nejdůležitějším zásobárnám CO₂ na planetě, podporujeme prostřednictvím carbonZERO také ochranu lesní oblasti o velikosti 100 000 hektarů peruánského regionu Madre de Dios. Jen tento projekt ušetří ročně průměrně 660 000 tun CO₂. Naše projekty na ochranu klimatu splňují mezinárodně uznávané standardy. Projekty budou certifikovány a prověřovány podle přísných kritérií takzvaného „Gold Standard“, „Verified Carbon Standard“ (VCS) nebo „Climate, Community and Biodiversity Standard“ (CCBS), čímž bude potvrzeno jejich dodržování. Tímto způsobem bude zajištěna a pravidelně potvrzována účinnost projektů na ochranu klimatu.

Oliver Schorer, Member of the Board of Management

„Naši zákazníci si mohou službu jednoduše zarezervovat, aniž by jim vznikly dodatečné náklady. Od nás dostanou vše na jednom místě – včetně vyplacení kompenzace na certifikované projekty na ochranu klimatu."

Ochrana klimatu je nezbytná

Zákazníci a investoři vyžadují dlouhodobě udržitelná řešení a o obchodním úspěchu dnes často rozhodují dříve podružné oblasti, jako je klimaticky neutrální ekonomika nebo Green IT. Ochrana životního prostředí se tedy stává podnikatelským cílem a zadávání udržitelných zakázek povinností. Udržitelnost a ochrana klimatu jsou v současné době pro podniky nutností – z ekologického, sociálního i ekonomického hlediska. S programem carbonZER0 proto našim zákazníkům prostřednictvím klimaticky neutrálního financování IT umožňujeme nejen pracovat na zhodnocení vlastního image, ale také skutečně pozitivně a transparentně přispět ke vlivu na životní prostředí.

 

Máte dotazy?

Hledáte odpovědi nebo poradenství? Napište nám! Naši odborníci vám rádi poradí.

Vaše kontaktní údaje

Vaše zpráva